Дописници МКДОпштински вести

Службеник во Општина Охрид злоупотребил функција при надоместувањето штета предизвикана од земјотресите од 2017 година

Општинската дисциплинска комисија ги потврди сомневањата за неправилности при обесштетувањата за штетите настанати од земјотресите што во 2017 година го потресоа Oхридско.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close