СветСвет.Портал

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Дамаск, 12 јануари 2109 (МИА) – Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Според  медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

„Израелската агресија беше ограничена на напад врз складиште на аеродром близу Дамаск“, јави телевизијата. зш/

Back to top button
Close