Дописници МКДОпштински вести

Штипските улици од прв и втор приоритет се проодни

Штипските јавни претпријатија „Стипион“ и „Исар“ се справуваат со интензивните врнежи од снег. Градоначалникот, Благој Бочварски и директорите на двете јавни претпријатија извршија увид во проодноста на улиците и тротоарите од прв и втор приоритет. Јавните претпријатија работат на расчистување на улиците и тротоарите со цел непречено движење на пешаците и автомобилите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close