Дописници МКД

Штип врз основа на даноци инкасирал 82,5 милиони денари

Општина Штип врз основа на данок на имот во буџетот инкасирала 71,2 милион денари, или се реализирани со 97 отсто. Драган Ристов, лице за односи со јавноста во Општина Штип, на денешната прес-конференција истакна дека останатите даночни приходи се реализирани со 91 отсто или остварени се 11,1 милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close