Дописници МКДОпштински вести

Штип лани спровел 68 тендерски постапки

Општина Штип минатата година има спроведено вкупно 68 тендерски постапки, од кои 22 се до пет илјади евра, 27 се над пет илјади евра и 19 се отворени постапки, презентираше на денешната прес-конференција Драган Ристов, лице за односи со јавност во Општина Штип.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close