ЕвропаЕвропа.Портал

Шпанската и италијанската полиција запленија 2,7 тони кокаин

Шпанската полиција уапси примач на голема пратка кокаин во товарен контејнер во Барселона со помош на италијанските власти, соопштија денеска официјални лица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close