ЕвропаЕвропа.Портал

Шефот на Прес-службата на Елисејската палата најави оставка

Директорот на Службата за односи со јавноста на Елисејската палата и близок соработник на францускиот претседател Емануел Макрон, Силвен Фор најави дека ќе поднесе оставка на функцијата во втората половина на јануари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close