0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Седница на Судскиот совет

Судскиот совет на Република Македонија на денешната седница треба да ги усвои правилниците за додатоци на плата, нивната висина и начинот на утврдување за членовите на Судскиот совет, за судиите во Република Македонија, како и за судските службеници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close