Дописници МКДОпштински вести

Се расчистуваат улиците и тротоарите во Крива Паланка, жителите на Дренак отсечени од сообраќај

Главната улица и патните правци од прв и втор приоритет во Крива Паланка се расчистени од снег, а вработените во јавното претпријатие Комуналец, задолжено за зимско одржување во градот работат на расчистување и на торотоарските јавни површини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close