БизнисБизнис.ПорталДописници МКДТема

Се крчка водич за вино и храна од Тиквешијата

Се крчка водич за вино и храна од Тиквешијата. Тој ќе биде своевидна карта според која туристите,  ќе можат да се движат по еногастрономскиот пат низ неколкуте општини од регионот. Проектот го спроведува Фондацијата “Тиквешки вински пат” од Кавадарци, со поддршка на Министерството за економија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close