Дописници МКДОпштински вести

Се изработува градежен план за кумановската индустриска зона Новине и Речица

Општина Куманово почна со интензивна изработка на градежниот план за индустриската зона Новине и Речица, информираше денеска градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close