Политички партии

СДСМ: Неспособниот Мицкоски се гордее со криминалите и провизиите на Груевски

Единствено нешто што ВМРО-ДПМНЕ реализираше во инфраструктурата за време на 11 годишното криминално владеење, беа договорените тендери и провизиите за автопатите што ги договорија Никола Груевски и неговата десна рака Миле Јанакиески, а со кои денес се гордее нивниот соработник, неспособниот Христијан Мицкоски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close