ЕвропаЕвропа.Портал

Русија ги повика САД да се откажат од распоредување проектили во вселената

Руското Министерство за надворешни работи денеска ги повика САД да ги повлечат, како што ги нарекоа, неодговорните планови за распоредување воен ракетен систем во вселената, нарекувајќи го тој потег - јакнење на трката во вооружување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close