ЕвропаЕвропа.Портал

Реоните околу Алпите се подготвуваат за нови обилни снежни врнежи

Реоните околу Алпите денеска се подготвѕваат за нови снежни врнежи, кои би можеле да предизвикаат нови лавини, додека сопствениците на куќите стравуваат од опасноста нивните покриви да попуштат под тежината на снегот, јави ДПА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close