0_Магазин.ПорталПатувања

Рекорд на Метрополитен музејот: 7,36 милиони посетители

Најголемиот американски музеј - Метрополитен во Њујорук, кој има три локации во град, во 2018 година го посеиле 7.360.000 посетители, што е рекорд за една година

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close