0_Македонија.ПорталПолитика

Реконструкција на ОУ „Васил Главинов“ во Чаир

Се реконструира едно од најстарите основни училишта во Скопје - ОУ „Васил Главинов“ во Чаир, за што се вложени  повеќе од 14 милиони денари. Со реконструкцијата се опфатени трите блока на училиштето и вклучува целосната внатрешна санација и на електричната инсталација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close