0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталИнтервјуПолитика

Рамуш Харадинај: Преспанскиот договор е доказ за можноста и за други ситуации во регионот

Косовскиот премиер Рамуш Харадинаја во екслузивно интервју за МИА говори за ефектите од Преспанскиот договор врз останатите отворени прашања во соседството, за желбата за враќање на мирот, на стабилизацијата и економскиот развој што ќе следат со фаќањето на евроатланскиотпат на сите земји од регионот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close