Дописници МКДОпштински вести

ПСК „Голак“ го слави петгодишното постоење

Планинарскиот спортски клуб „Голак“ од Делчево го одбележува својот пет годишен јубилеј. На прес-конференцијата по тој повод претседателот на ПСК „Голак“ Љупчо Чучуковски, истакна дека во изминатите пет години, клубот кој најпрво бил регистриран како друштво, постигнал завидни резултати со реализирани преку 140 планинарски маршеви од кои 105 во сопствена организација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close