0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Првпат Џафери седницата на парламентот ја води на албански јазик

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска седницата прв пат во историјата на работата на законодавото тело ја почна на албански јазик, на што веднаш реагираше координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close