0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Првото бебе во 2019 година е машко

Првото родено бебе во Скопје годинава е машко. Родено е една минута по полноќ на Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close