0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Првото бебе во 2019 година е машко

Првото родено бебе во Скопје годинава е машко. Родено е една минута по полноќ на Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close