0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Пропаѓа планот на Маск за заминување на Марс

Елон Маск ,основачот и директор на „Тесла Моторс“ и „Спејс-Икс“, соопшти дека неговото летало „Старшип“ е оштетено поради силните ветрови во Тексас и дека за санација ќе бидат потребни неколку недели.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close