Дописници МКДОпштински вести

Пробиштип го реализира капиталниот проект за водоснабдување

Пробиштип почна со проширување на Филтер станицата. Станува збор за капиталeн проект, што се реализира со најголемата донација досега за oпштината. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов за МИА вели дека од декември 2018 година фирмата „Искра“ од Словенија е вклучена во проширувањето на филтер станицата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close