Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Привршуваат подготовките за Вевчанскиот карневал

Привршуваат последните подготовки за годинашниот Вевчански карневал што од 12 до 14 јануари ќе се одржува во Вевчани. Екипи на „Македонија пат“ работат на расчистување на снегот до селото, кој изминатите два дена континуирано паѓа во охридско-струшкиот регион.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close