Дописници МКДОпштински вести

Приватниот сектор од Виница донираше телевизори за градинката

Приватните стопанственици од Виница организираа хуманитарна активност со која донираа телевизори за потребите на детската градинка „Гоце Делчев“, каде престојуваат околу 400 деца.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close