БалканБизнисБизнис.Портал

Приштина планира продажба на косовскиот „Телеком“

Косовската Влада донесе одлука за отпочнување подготовки за приватизација на „Косово Телеком“, објави порталот „Приштина Инсајд“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close