Дописници МКДОпштински вести

Прилепчани дома за Стара Нова година, помал е интересот за пречек во угостителските објекти

Главно дома, со друштво и во расположение со најблиските, прилечани ќе ја пречекаат Стара Нова година. Велат, јануари е со празници, го истоштува домашниот буџет, често непотребно се претерува со трошоците, но традицијата мора да се одржува. Особено што прилепчани имаат посебна традиција, за Василица да се заврти мазникот и да се побара среќната паричка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close