0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Презентирани мерките од Програмата за намалување на аерозагадувањето

 Директно справување со изворите на загадување, креирање јавна свест, од предучилишна до пензионерска возраст, промени во законите што се неопходни и имплементација на Платформа за кооординација и следење на реализација на програмата. Ова се четирите компоненти на кои се базира Програмата за намалување на аерозагадувањето. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close