0_Web_АктуелноДописници МKОпштински вести

Претставени иновативни решенија за намалување на аерозагадувањето

Пет иновативни проекти за намалување на загадувањето на воздухот беа промовирани денеска од страна на Фондот за иновации и технолошки развој на Научно технолошкиот парк при Универзитетот на југоисточна Европа во Тетово. Активноста е во соработка со министерството за животна средина и просторно планирање, a е во рамките на јавниот повик за финасирање проекти за намалување на загаденоста на воздухот – О2 Предизвик што беше распишан есенва.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close