0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот на црногорскиот Парламент во посета на Македонија

Претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ денеска ќе претстојува во посета на Македонија и ќе се сретне со неговиот македонски колега Талат Џафери.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close