Видео изјава

Прес-конференција на премиерот Заев по изгласаните уставни измени (во живо)

Премиерот Зоран Заев одржува прес-конференција по синоќешното усвојување на уставните измени за Договорот од Преспа.

Скопје, 12 јануари 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев одржува прес-конференција по синоќешното усвојување на уставните измени за Договорот од Преспа.

 

 

Back to top button
Close