0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Пратеникот Спирос Данелис отстранет од пратеничката група на Река

Со одлука на лидерот на движењето Река, Ставрос Теодоракис, пратеникот Спирос Данелис е отстранет од пратеничката група на партијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close