0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Pranohet një pjesë e kërkesave të Aleancës për Shqiptarët për ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me liderin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela deklaroi se e ka pranuar propozimin e Selës lidhur me pjesën e preambulës "qytetarët që jetojnë në kufinjë", duke potencuar se formulimi i fundit do të jetë "qytetarët e Maqedonisë, populli maqedonas dhe një pjesë e popullit shqiptar, një pjesë e popullit turk, një pjesë e popullit vlleh...".

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close