Дописници МКДОпштински вести

Пожар во куќа во Кавадарци, нема повредени

Нема повредени во пожарот што избувнал ноќеска по полноќ во куќа во Кавадарци, во кој изгоре покривот и е уништена целонсно покуќнината. Пожарникарите интервенирале од 1:45 до 4 часот изутрината, спречувајќи ширење на пожарот на околните куќи, информираа за МИА Територијалната противпожарна единица. За среќа, нема повредени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close