0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Построги правила за финансирање на европските политички партии

Европскиот парламент и земјите членки на ЕУ постигнаа привремен договор за посторги правила во финансирањето на европските политички партии.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close