Svet.SlajderСветСвет.Портал

Поранешниот директор на „Старбакс“ размислува да се кандидира за претседател на САД

Американскиот бизнисмен, поранешен директор на Старбакс, Хауард Шулц (65) изјави дека „сериозно размислува“ за кандидатура за претседател на САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close