ЕвропаЕвропа.Портал

Поранешен американски маринец обвинет за шпионажа во Русија

Поранешнiot американски маринец Пол Велан е обвинет во Русија за шпионажа и доколку биде осуден, му се заканува казна затвор од 20 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close