0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Поради одрони во прекин сообраќајот на патот кај превојот Барбарос

Поради одрони на двете коловозни ленти од 09:10 часот изутрина е во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close