Дописници МКДОпштински вести

Полицијата апелира граѓаните на Крива Паланка да ги отстранат возилата од коловозите

Одговорните од Полициската станица од општа надлежност - Крива Паланка апелираат граѓаните да ги отстранат возилата од сообраќајниците за да може непречено да се одвива расчистувањето на снегот од улиците.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close