0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Почнува обесштетувањето на осигурениците од вториот столб

Трансферот за обесштетување на осигурениците чии средства не биле префрлани во вториот пензиски столб  треба да почне денеска, а првата исплата ќе опфати 4.926 осигуреници. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close