0_Македонија.ПорталДописници МКД

Почнува искористувањето на пет милиони евра за да се стави целосно во функција ХС „Злетовица“

Почнува искористувањето на пет милиони евра, што Владата ги обезбеди за наредните две години со цел да го стави во целосна функција Хирдосистемот „Злетовица, што е најсовремениот систем за водоснабдување во земјава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close