ЕвропаЕвропа.Портал

По сударот еден Су-34 се вратил во базата

Еден од двата руски авиони од типот Сухој 34 по судирот се врати во базата, изјави неименуван регионален полициски претставник. Тој додаде дека еден од авионите слета со еден мотор во базата Курба, а другиот исчезнал над Јапонско Море.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close