0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

По одбивањето на Мурињо, Бенфика тренерската функција му ја нуди на Ван Гал

Португалскиот фудбалски великан Бенфика испрати понуда до холандскиот стручњак Луи ван Гал да ја преземе тренерската функција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close