Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

По 10 години повторно кинопроекција во Пехчево

Со македонскиот кандидат за „Оскар“, „Исцелител" на режисерот Ѓорче Ставрески, по пауза од 10 години во Пехчево повторно ќе се прикажува филм.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close