Општински вестиСкопје

Паркиралиштата во општина Центар ќе се чистат со нова машина

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на општина Центар ја набави првата машина за чистење на своите паркиралишта. Машината е од германскиот бренд „Green Machines“ и ќе може да се користи и за собирање отпадоци и за чистење снег.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close