БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.Портал

Пад на индустриското производство во ЕУ

Сезонски прилагоденото индустриско производство во ноември 2018 година, во споредба со октомври 2018 година, се намали на 1,3 отсто во ЕУ, а во еврозоната за 1,7 отсто, покажуваат податоците на Евростат, Заводот за статистика на Европската унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close