ЕвропаЕвропа.Портал

Осмиот акт на „жолтите елеци“ во Франција

На демонстрациите на „жолтите елеци" во Париз, изутринава можеа да се забележат повеќе демонстранти во близината на „Шанзелизе“, кои носеа налепници со пораки на нивните елеци, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close