0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Најлошата услуга за Албанците е да се испрати порака дека се кочничари на членството во НАТО

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред состанокот на Работниот комитет за евроинтеграциите  изјави дека има чувство оти во процесот за уставните измени постои скриена рака која сака да го уништи, но напомена дека не би сакал албанските политички партии поради наивност или поради неснаоѓање во ваквите тешки политички процеси да бидат перцепирани како делови на тие скриени намери.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close