0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderЕкономијаТема

И Македонија со органски производи во ексклузивни пакувања

И Македонија од идната година ќе може да се пофали со ексклузивни органски производи, т.н. бутик продактс. Ќе „излезат“ од „фабриката“ на терапевтската заедница „Покров“. Слатко од тиква, од морков, од ореви, ќе биде само дел од асортиманот. Всушност, производи што на пазарот засега воопшто ги нема. Пакувањата ќе бидат мали, стилизирани, наменети за одредена целна група купувачи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close