Дописници МКДОпштински вести

Oпштина Велес лани реализирала помали даночни приходи споредено со 2017 година

Од Општина Велес, во изминатата 2018 година во општинската каса по основ на разни даночни приходи биле реализирани вкупно 41.392.752 денари што споредено со претходната 2017 година е помалку за над четири милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close