Дописници МКДОпштински вести

Oпштина Велес лани реализирала помали даночни приходи споредено со 2017 година

Од Општина Велес, во изминатата 2018 година во општинската каса по основ на разни даночни приходи биле реализирани вкупно 41.392.752 денари што споредено со претходната 2017 година е помалку за над четири милиони денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close