Дописници МКДОпштински вести

Општина Маврово и Ростуше лани доделила 51 ваучер за новороденчиња

Општина Маврово и Ростуше во текот на минатата година, додели  51 ваучер,односно еднократен паричен надоместок за новородени деца.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close